T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Itb Berlin Fuarı’nda İzmir Güç Birliğiyle Tanıtıldı

ITB BERLİN FUARI’NDA İZMİR GÜÇ BİRLİĞİYLE TANITILDI

7-11 Mart 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Başkenti Berlin’de düzenlenen ITB- Uluslararası Turizm Fuarına aralarında ülkemizin de bulunduğu yaklaşık iki yüz ülkenin temsil edildiği on binin üzerinde turizm şirketi katılmıştır.

Her yıl olduğu gibi Kültür ve Turizm Bakanlığımızın 3.079 m2 alanda bölgeler bazında farklı tasarım ve konseptte, kültür varlıklarımızdan Saat Kulesi, Galata Kulesi, Sivas Divriği Camii gibi yapılar ve Truva yılı olması sebebiyle Çanakkale Truva Atının replikaları ile oldukça fazla ilgi gören bir stant olmuştur. Ayrıca Türkiye olarak ITB Berlin Kongre bölümüne de partner olmuştur.

İzmir’i temsilen Bakanlığımız standını yanı başında 53 m2 stant alanı ile İzmir Kalkınma Ajansı organizasyonunda sektör temsilcileri ve yerel yönetimler ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürümüzün de katıldığı ITB Berlin fuarında çok sayıda verimli görüşmeler gerçekleştirilmiş, pazarın aktif tur operatörlerinden ilimize yönelik otel portföy genişletme ve yatırım sözü alınmıştır.

İzmir standında fuara katılım sağlayan heyetimizde, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, İzmir Ticaret Odası, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği , İzmir Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı,  Bergama Belediyesi,  Konak Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Ege BYK üyeleri yer almıştır.

2018 yılının ilk rakamlarına dayanarak İzmir’e gelen turistler sıralamasında Almanların hâlihazırda birinci sırada yer alması, son yıllarda yaşanan olumsuzlukların turizm hareketine etkisinin ortadan kalktığını göstermekte, destinasyon olarak ilimize olan ilginin devam ettiğinin ve daha fazla turist geleceğinin göstermektedir. 

  • 6.600px.jpg
  • IMG_9735.jpg
  • 204416.jpg
  • IMG_9712.jpg