T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Dilimiz Kimliğimiz Konferansı İzmir'de Gerçekleşti.

Dilimiz Kimliğimiz Konferansı 
Dünyanın en zengin dillerinden birisi olan ve binlerce yıllık köklü geçmişe sahip bulunan Türkçemizin son dönemlerde geçirmiş olduğu olumsuz değişimlerinin ve bunların giderilmesine ilişkin çözüm yollarının kamuoyunun dikkatine sunulması amacıyla 2017 yılı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerine aldıkları bir kampanyayla “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu bağlamda, başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve basın yayın organları tarafından, millî birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmez teminatı olan Türkçenin doğru ve güzel bir şekilde kullanılması için gereken sosyal,   yasal ve bilimsel tedbirlerin alınması doğrultusunda 2017 yılı boyunca çok sayıda bilim, kültür ve sanat etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Bu etkinliğe öncülük eden kurumlarımızın başında da Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Dil Kurumu gelmektedir. Kültür, dil ve eğitim alanlarında çalışan Uluslararası Kültür Dil ve Edebiyat Derneği de bu güzel çalışmalara katkı sağlamak için Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Dil Kurumu işbirliğinde Türkiye’nin 7 bölgesinde toplam 14 üniversitede “Dilimiz Kimliğimizdir Konferansları”   düzenlemektedir.  

Bu konferanslardan biri de  İlimiz İzmir’de   Dokuz   Eylül Üniversitemizde 31Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Programımıza konuşmacı olarak Celal Bayar Üniversitesinden Prof.   Dr.   Ayşe İLKER  katılmış olup, yoğun ilgi görmüştür.

  • IMG-20171110-WA0013.jpg
  • IMG-20171110-WA0012.jpg