T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYADAKİ AŞKIM İZMİR! Malezya Film Şirketi İzmir’de Dizi Çekiyor.

Bakanlığımızın katkılarıyla Malezya'da faaliyet gösteren Creative Skill Solution adlı yapım şirketi tarafından Ağustos ayında yayımlanmaya başlayacak yeni prodüksiyonu "Cintaku Di Bumi İzmir" (Dünyadaki Aşkım İzmir) adlı dizinin 7 bölümü Türkiye'de İzmir’de çekiliyor.

Dizinin İzmir ve ilçelerini kapsayacak şekilde 09 Mayıs-02 Haziran 2018 tarihleri arasında çekimleri yoğun çalışma temposuyla devam ediyor.

20 kişilik çekim ekibi kentimizin tarih ve turistik zenginliklerinin yanı sıra çok sayıda yerel halkımızdan gönüllü oyuncu, işletme sahipleri ve İzmirlilerin destekleriyle çekimlerini sürdürüyor. İl Müdürlüğümüze teşekkür ziyaretinde bulunan yapımcı Suriyati Binti SIDEK ve yönetmeni ile yardımcısı, İzmir’e hayran kaldıklarını ve İzmir’lileri çok sevdiklerini belirttiler.

Bakanlığımızın destekleriyle İzmir’in dizi ve sinema filmlerinde konu seçilerek yer almasının, kentimizin farklı kanallar ve mecralar aracılığı ile tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Malezya ekibimizin ağırlama hizmetlerinde Bakanlığımız yanı sıra ayrıca İzmir Ticaret Odası’da kısmen destek vermektedir.

Sinema, dizi vb. projelerle dijital mecralarda ilimizin tanıtılması, yeni pazarlar oluşmasına ve mevcut turist potansiyelimizin zenginleşmesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır.

  • alaçatı.jpg
  • iktm.jpg
  • müdür ziy.jpg
  • müdür.jpg
  • salon.jpg