T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ITB China Fuarına Katıldı

İzmir Valiliği olarak 16-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyetinin Şangay şehrinde düzenlenen ITB China Turizm Fuarına  Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz Başkanlığında, İzmir Kültür ve Turizm Müdür Vekili Murat Karaçanta,  Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Strateji Müdürü Mehmet Ensarioğlu, otel ve seyahat acentesi temsilcilerinden oluşan  heyetle katılımsağlanmıştır.

İzmir adına alınan ve konstrüksiyonu yapılan standımız fuar süresince büyük ilgi görmüştür. 

Çin seyehat acentaları tarafından yoğun olarak ziyaret edilen standı ilk gün Türkiye Cumhuriyeti  Şangay  Başkonsolosu Tunç Angılı, Pekin Kültür ve Tanıtma Müşavirimiz Özgür Aytürk  ziyaret etmiş,  İzmir’i Çin’de görmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade etmişlerdir.

Standımızı ziyaret eden seyahat acentelerine ilimizin kültürel değerleri,  doğal güzellikleri  anlatılmış tur alternatifleri ve konaklama imkânları hakkında bilgi verilmiştir.

Çin acenteleri İzmir’i beğendiklerini,  kültür gezileri ve düğün organizasyonları için tercih edebileceklerini belirtmiş olup ilgililerle gerekli görüşmeleri yapmışlardır.

Çin’de yapılan 80 ülkeden önemli turizm fuarlarından olan ITB China bu sene 18.000 metre kare alan üzerinde, 80 ülkeden 700 katılımcıyla gerçekleştirilmiştir. Fuarı üç gün boyunca 2700 Çin seyahat acentesi; ikili görüşmeler yapmak üzere profesyonel katılımcı olarak ziyaret etmişlerdir.

İlimizin Çin Halk Cumhuriyetinde tanıtımında oldukça önemli olan fuarda sadece turizm sektör temsilcileriyle değil yatırımcılarla da başarılı görüşmeler yapılmış, kendileri yatırım imkânlarını yerinde incelemek üzere ilimize davet edilmiştir.

  • IMG-20180520-WA0078.jpg
  • IMG-20180520-WA0086.jpg
  • IMG-20180520-WA0099.jpg