T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Devlet Opera Ve Balesi Sihirli Dünya’nın Kapılarını Çocuklar İçin Açıyor

doblogo.png

İZMİR DEVLET OPERA VE BALESİ
SİHİRLİ DÜNYA’NIN KAPILARINI ÇOCUKLAR İÇİN AÇIYOR

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin tek perdelik müzikli çocuk oyunu Sihirli Dünya’nın yazarı ve yönetmeni Haldun Özörten Sihirli Dünya’yı şu şekilde tarif ediyor;

“Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocukların bilmedikleri onları mutlu edecek sihirli bir dünya anlatmaya karar verdik. Aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiçbir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir sihirli dünya bu. Müzik hepimizin hayatında bir şekilde vardır. Amacımız çocuklarımıza çoksesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı, baleyi sevdirmek, operanın, balenin ve klasik müziğin sihirli dünyasını anlatmaya çalışmak, çocuklarımızın o pırıl pırıl beyinlerinde evrensel müziğin ne olduğu ve nasıl sihirli bir güçle bizi sararak mutlu ettiği konusunda küçük bir iz bırakarak, yarınların müzisyenlerinin ve izleyicilerinin yetişmesini sağlamaktır.”

2 Mart Cuma ve 12 Mart Pazartesi saat 11.00’de İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesinde sahnelenecek eserin müzik düzenlemesi Ahmet Kahyaoğlu’na, dekor ve kostümleri Kaan Güreşçi’ye, koreografisi Şebnem Şenel’e ve ışık tasarımı Sedat Özen’e ait. 

  • Sihirli Dünyaa (29).jpg
  • Sihirli Dünyaa (27).jpg