T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Devlet Tiyatrosu Perdelerini Coşkuyla Açıyor

İZMİR DEVLET TİYATROSU PERDELERİNİ COŞKUYLA AÇIYOR

İzmir Devlet Tiyatrosu dram, çocuk oyunu, müzikal, komedi, absürt komedi türlerindeki 11 oyun ile 2017-2018 sezonuna heyecan ve coşku ile giriş yapıyor.

John Osborne’un yazdığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü A. Necat BİRECİK’in yönettiği, ve Özdemir NUTKU’nun çevirisini yaptığı “Öfkeyle Bak Geçmişe” adlı oyun ile perdesini açacak olan İzmir Devlet Tiyatrosu, sezonunun diğer yeni

oyunu “Sandalım Kıyıya Bağlı” müzikali ve geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynayan Bir Garip Orhan Veli, Şahane Düğün, Ayışığı Sirki, Ermişler ya da Günahkarlar, Newton Bilgisayardan Ne Anlar?, Bir Küp Altın Gömü, Haydi Karına Koş, Yanık oyunlarının yanı sıra, geçtiğimiz sezon Direklerarası Seyircileri Ödülleri’nden En iyi Tiyatro Oyunu ödülüyle dönen; Oyunlarla Yaşayanlar ile sanatın ve tiyatronun nabzını yükseltmeye bu sene de devam edecek.

1957 senesinden bu yana tiyatroya ve sanata hizmet etmiş ve etmeye devam eden İzmir Devlet Tiyatrosu adına Sanat Yönetmeni / Müdürü Tayfun ERARSLAN 2017-2018 sezonunun sanatın ve tiyatronun ışığıyla, alkışı bol, başarı ve heyecan dolu bir yıl olmasını dilediğini ifade etti.

Heyecanla beklenen tiyatro sezonu 1 Ekim’de İzmirli tiyatroseverler ile buluşuyor.

ÖFKEYLE 50x70.jpg