T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Urla Kum Denizi Plajı Mavi Bayrağa Kavuştu

Kıyıların korunması, çevre bilincinin gelişmesinde ve turizm pazarlanmasında önemli bir yeri bulunan Mavi Bayrak Projesi  uluslararası standart özelliği taşıması ve uygulama alanının kıyılar olması nedeni ile turizm sektörü açısından büyük bir öneme sahiptir.

İzmir’de her yıl mavi bayraklı plaj sayısını arttırmak amacıyla Müdürlüğümüz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, belediyelerimiz ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı katılımı ile Sayın Vali Yardımcımızın Başkanlığında oluşturulan İl Mavi Bayrak Komisyonu çalışmalarını ve denetimlerini sürdürmektedir.Bu çalışmalar sonucunda her yıl ilimizdeki mavi bayraklı plaj sayısı artmaktadır. 2017 yılında bu sayı 51’e ulaşmış olup, 3 Marina ve 1 Yat Mavi Bayrak ödülüne sahiptir.

Son olarak 07.08.2017 günü İl Müdür Vekilimiz Murat Karaçanta’nın da katıldığı bir törenle Urla Kum Denizi Plajı da mavi bayrağa kavuşmuştur. Söz konusu plajın gerek iç körfezdeki gerekse Urla ilçesinin ilk mavi bayraklı plaj olması açısından da önemli olduğunu belirtmemiz gerekir.

  • IMG_2853.JPG
  • IMG_2859.JPG