T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Finlandiya Basın Mensupları İzmir'de Ağırlandı

Finlandiya’da ülkemizin sunmakta olduğu yaz tatili ürünlerinde çeşitliliği artırmak, kültürel, doğal ve tarihi güzelliklerimizi destinasyon olarak tanıtmak amacıyla; gazeteciler Anu Kııverı ve Marianne Zıttıng,Seyahat Yazarı Paivi Kaarina Laajanen ve Helsinki Müşavirliği Halkla İlişkiler Ajansı Temsilcisi Eevakaisa Molsa, 12-16 Haziran 2017 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı konuğu olarak İzmir’de (Çeşme-Alaçatı, Selçuk-Efes) ve Aydın-Kuşadası'nda ağırlanacaktır.

Şehir turu öncesi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzü ziyaret eden konuklar, İzmir’de güneşli muhteşem bir havada yoğun bir program ile ülkemizin tarihi ve turistik zenginliklerini tanımaktan çok heyecan duyduklarını ifade etmişlerdir. Konuklara; İl Kültür ve Turizm Müdür V. Murat Karaçanta tarafından genel bilgiler verildikten sonra tanıtıcı yayınlarımız ve kültürel el sanatlarımızı simgeleyen hediyelikler verilmiştir.

Konuklarımızın profesyonel tur rehberleri eşliğinde zenginliklerimizi birebir gözlemleyip tanıyarak olumlu izlenimlerle ülkemizden ayrılması ve Finlandiya’da, Türkiye’nin ve yöremizin güvenli bir destinasyon olarak tanıtılmasına yönelik ağırlama programımız başlamıştır. 


  • DSC_3669.JPG
  • DSC_3674.JPG
  • DSC_3662.JPG
  • DSC_3664.JPG
  • DSC_3667.JPG