T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İran Fam Trip

5-8 Mayıs 2017 tarihleri arasında, Müdürlüğümüz, Seferihisar Club Resort Atlantis ve Swissôtel Büyük Efes İzmir iş birliği ile İran’dan seyahat acentesi yöneticileri ve satış elemanlarından oluşan 25 kişilik bir heyet ilimizde ağırlanmıştır.
İlk gün Club Resort Atlantis yetkilileri tarafından karşılanan heyete otelde hoş geldin kokteyli verilmiştir. Daha sonra Sığacık ve Teos ören yerini ziyaret eden heyet geceyi Club Resort Atlantis Otelde geçirmiştir.
Ertesi gün Doğanbey keçe yapım atölyesini gezen heyet daha sonra Doğanbey’de tekne turuna çıkmış, deniz ve kıyılarımızın güzelliğini yaşamıştır.
Akşam otelde konuklar adına gala yemeği verilmiş, yemeğe İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Murat Karaçanta, Müdür Yardımcısı Semra Çam ve Turizm Araştırmacısı İlknur Bodur katılmıştır.Sayın Karaçanta konuklarımıza hoş geldin konuşması yapmış, ilimizin turizm değerleri hakkında bilgi vermiştir. 
Pazar günü misafirlerimiz Sığacık pazar yeri ve Şirince köyünü gezmiş ve İzmir’de bulunan modern alışveriş merkezilerini ziyaret etmiştir.
Swissôtel Büyük Efes İzmire gelen konuklarımıza info turu yaptırılmış olup, konuklarımız bu otelde konaklamıştır.
Konuklarımız ilimizden iyi izlenimlerle ayrılmış olup, İzmir’in ülkede yaşanan genel problemlerden uzak olduğunu, Antalya ve İstanbul’a doyan İranlı turistlerin alternatif destinasyon arayışında olduğunu ve İzmir’in en iyi seçenek gözüktüğünü, kültür ve dil benzerliği sayesinde İranlı turistlerin İzmir'e rağbet edeceğini düşündüklerini belirtmişlerdir. 
Pazartesi günü İzmir şehir turu yapan konuklarımız ilimizden ayrılmıştır.
Misafirlerimiz İzmir’den çok memnun ayrıldıklarını, İranlı tatilcilerin kaostan uzak izole bir yere ihtiyacı olduğunu ve İzmir’in bu anlamda tatilcilerin isteklerini karşılayabileceğini söylemişlerdir. 

iran2.jpg