T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

21. EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı- Emitt, bu sene 26-29 Ocak tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Bu yıl 70 bin metrekarelik 12 salonda, 5.000 kurum ve kuruluşun yer aldığı fuara 80 ülke katıldı. 29 Ocak Pazar günü sona eren EMITT, erken rezervasyon indirimleri, tatil çekilişleri, Türkiye'nin dahil olduğu 80 ülkenin tatil noktaları tanıtımlarıyla büyük ilgi gördü. Fuarda ziyaretçiler Türkiye'nin 81 ilinden 200'ün üzerindeki tatil noktalarını inceleme fırsatı da buldu. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleşen fuar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yollarının kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB'in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin iş ortaklığında gerçekleşti. Fuarı sektör profesyonelleri ve tatil planı yapan tüketicilerden oluşan 46.670 ziyaretçi ziyaret etti.

İzmir, İstanbul'da gerçekleşen 21. EMITT 2017 -Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına İZMİR Kalkınma Ajansı ile birlikte katıldı. İzmir'den fuara katılım sağlayan heyette İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, Mendres Belediye Başkanı Bülent Soylu, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Murat Karaçanta, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi yetkilileri yer aldı.

Fuarda, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından hazırlanan ortak İzmir standıyla dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine İzmir tanıtımı yapıldı. İzmir'in Akdeniz kimliğini ön plana çıkaran Alaçatı ve Seferihisar evlerini çağrıştıran stant büyük beğeni topladı.

İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından İzmir broşür ve tanıtım DVD'si dağıtılarak ziyaretçilerine ilimiz hakkında bilgi verilmiştir. Aynı zamanda ziyaretçilerimize Alaçatı damla sakızlı kurabiye, lokum ikram edilmiş, nazar boncuğu hediye edilmiştir.


IMG-20170201-WA0017.jpgIMG-20170201-WA0018.jpgIMG-20170201-WA0004.jpg


EMİTT .jpg


Emitt stant genel.jpg2017 EMITT .png